Powered by Max Banner Ads 

הדפים בפייסבוק הופכים יותר ויותר להיות "דף הבית השני" עבור בעלי עסקים.

ובעוד יותר ויותר בעלי עמוד לומדים כיצד להפוך למשווקים מומחים בפייסבוק, פייסבוק באחרונה יצרו הזדמנויות חדשות עבור בעלי דפים רבים לגרוף אליהם תנועה רבה יותר באמצעות שיטות ונכונים של – ניחשתם נכון – אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO).

פייסבוק יצר הרמוניה של "ערוצים" להפצת מידע – הזנת חדשות (מיני-פיד), הזמנות, והודעות – המשחקים תפקיד מרכזי בהפצת תוכן בקרב גולשי פייסבוק בכלל וגולשי האינטרנט בפרט. שימוש נבון בטקטיקות SEO הינו מאד חיוני וחשוב בתוך דף פייסבוק שלכם ויכול לסייע לדף שלך לצבור עוד ועוד אוהדים ממוקדים, אשר יקדמו את העסק שלך.

קידום במנועי חיפוש חושפת את דף פייסבוק שלכם לכל מאגר המידע של פייסבוק.
למעשה, פייסבוק עצמה נקטה בצעדים חשובים לשיפור SEO משלו במהלך החודשים האחרונים ויצרה הזדמנויות עבור בעלי דפים בפייסבוק ליהנות באופן ישיר מחשיפה גבוהה תוך יצירת ערך מוסף עבור פייסבוק באותו הזמן.

אז, להלן  10 SEO אסטרטגיות וטקטיקות שכדאי לדעת לפני שמעלים דף עסקי בפייבוק:

1. בחר את השם הטוב ביותר עבור עמוד פייסבוק שלך – ואל תשנה אותו

בחירת השם הנכון עבור דף פייסבוק שלכם הוא חיוני. למרות הפיתוי למלא את כותרת הדף שלך עם מילות מפתח – כמו "מייק סוכנות נסיעות: לאס וגאס, הוואי, קנקון – מלונות, טיסות, ועוד" – גישה זו למעשה תהווה פגיעה בשיעור הצמיחה של הדף שלך בפייסבוק יותר מאשר תעזור בקידום מנועי החיפוש מאחר וסביר להניח שהאוהדים יראו דף כזה כספאם וימנעו מלשתף אותו עם חברים שלהם. בנוסף הם עלולים להסתיר את העדכונים שלך ב- Feed News שלהם.

שנית, חשוב לא להתפתות ולבחור לבחור שם דף כללי מדי, כגון "מסעות" או "הוואי."
מטרת פייסבוק ביצירת דפים הינה שהם מייצגים עסקים אותנטיים, מותגים, או סלבריטאים, עם שם אמיתי ופרטים אמיתיים.
פייסבוק אף פיתחה באחרונה אופציה להשבתת העדכונים עבור דפים עם שם כללי מדי – וזאת על מנת למנוע הישנות הדבר.

השורה התחתונה: יש לקבוע את שם הדף שלך כשם העסק שלך האמיתי. וברגע שאתה בוחר דף שמך, אל תשנה אותו. פייסבוק משתמש בשם שלך (אשר יהווה את כותרת הדף), וכך גם נקלט השם שלך בקרב מנועי החיפוש של גוגל. שינוי שימך יגרום לך להפסיד את מיקומך במנועי החיפוש.

2. בחר את כתובת האתר (= שם משתמש פייסבוק) הטוב ביותר עבור דף פייסבוק שלך.

פייסבוק השיקה לאחרונה את היכולת לבחור כתובת אתר ישיר (פייסבוק קורא לזה "שם המשתמש") עבור דף פייסבוק שלכם, אחת ההזדמנויות החשובות ביותר לקידום דף הפייסבוק במנועי החיפוש עד כה. כאשר אתם בוחרים שם משתמש עבור דף העסק שלך בפייסבוק, עמוד של כתובת האתר שלך שלך הופך להיות www.facebook.com / YourUsernameHere. שמות משתמש ניתן לבחור www.facebook.com/username

שם דף העסק בפייסבוק היא הזדמנות טובה עבור עסקים לשקול שילוב של מילות מפתח כלליות יותר למטרות קידום העסק שלך מאשר בחירה של שם כללי לדף עצמו. בעוד פייסבוק יצרה רשימה שחורה של שמות כלליים מדי לדפים (ומשתמשים), עדיין יש הזדמנויות לעסקים לקבל שמות כלליים יחסית, או שמות המשלבים השם האמיתי שלהם עם מילות מפתח כלליות נוספות, על מנת להתקדם במנועי החיפוש.

עם זאת, אני מציעה להיזהר בעת שילוב מילות מפתח כלליות מדי לכתובת הדף שלך: פייסבוק כבר ביטלה הרשאות בעבר עבור דפים שהרגישה כי זהותם אינה אותנטית, ולמותגים עם כותרות כלליות מדי. פייסבוק עלולה כן להעניש דפים עם שמות כלליים מדי על ידי שלילת זכויות הפרסום של הדף (או לפחות את שם המשתמש עצמו) בשלב כלשהו בעתיד.

האפשרות הבטוחה ביותר – וגם ההימורהחכם יותר לטווח ארוך לדעתי – היא לבחור שם משתמש אותנטי המייצג את העסק או המותג שלך.
לדוגמה, הקבוצה של הבנות הגולשות:
http://www.facebook.com/kitesurfinggirls

בחרתי www.facebook.com / kitesurfinggirls.
למה?
כי זוהי גם מילת מפתח טובה, גם שם העסק עצמו וחשוב לזכור כי ברגע שאתה בוחר שם משתמש פייסבוק / URL עבור הדף שלך,אין לך יותר אפשרות לשנות את זה לעולם. לכן חשוב לבחור שם משתמש עמו הולך להיות לך נוח ובטוח לטווח ארוך.

הערה חשובה נוספת: כדי להקל על המשתמש בדף הפייסבוק, פייסבוק דורש שלדף שלך יהיו לפחות 100 אוהדים לפני שיהיה זכאי לבחור שם משתמש. אם בדף שלך יש פחות מ -100 אוהדים, תצטרך לגייס אוהדים נוספים בטרם ניתן יהיה לנצל את היתרונות של אסטרטגיה חשובה זו.

3. השתמש בתיבת הטקסט "אודות" (בחלק העליון של הדף שלך) למקם מילות מפתח חשובות

מתחת לתמונה הראשית בדף העסקי שלך יש תיבת טקסט, בה תוכל למקם מילות מפתח אשר תהינה קרובות לחלק העליון של הדף ככל האפשר, מה שיאפשר קליטתן במנועי החיפוש.

בגלל מגבלות פייסבוק בנפח תיבת הטקסט בדפים שלהם, תיבת "אודות" למעשה מייצגת את המקום הגבוה ביותר במבנה הדף ומומלץ לרשום מילות מפתח בטקסט כדי לקדם את הדף כמה שיותר במנועי החיפוש.

כדי להוסיף טקסט של הדף שלך "על התיבה", לחץ על  העיפרון הקטן בתיבה מתחת לתמונה של דף הפרופיל שלך. לאחר מכן תוכל להיות מסוגל להזין טקסט מותאם אישית בתיבה – יש גבול של כ-250 תווים ולא לשכוח לברור את המילים שלך בחוכמה.

לחץ כאן לחלק הבא של "10 נקודות חשובות לקידום הדף העסקי שלך במנועי החיפוש"


מרק צוקרבר

מזל טוב מרק      (function(d, s, id) { var js, fjs ...

RIFF אפליקצי

פייסבוק במסגרת התחרות עם Youtube השיקו אפליקציה חדשה ליצירת סרטונים ויראלים ניתן ...

איך לשמור א

אני בטוח שזה קורה גם לך כמו לרואב האנשים עודף מידע ...

הפרסום מחו

הפרסומות של פייסבוק איתכם בכל מקום פייסבוק יודעת עלינו הכל, אפילו ...

המטריקס הג

זוכרים בסרט MATRIX איך מאתרים את החברים? מעכשיו גם בפייסבוק - ...

מרק צוקרבר

מזל טוב מרק      (function(d, s, id) { var js, fjs ...

RIFF אפליקצי

פייסבוק במסגרת התחרות עם Youtube השיקו אפליקציה חדשה ליצירת סרטונים ויראלים ניתן ...

איך לשמור א

אני בטוח שזה קורה גם לך כמו לרואב האנשים עודף מידע ...

הפרסום מחו

הפרסומות של פייסבוק איתכם בכל מקום פייסבוק יודעת עלינו הכל, אפילו ...

המטריקס הג

זוכרים בסרט MATRIX איך מאתרים את החברים? מעכשיו גם בפייסבוק - ...

תורגם על ידי Webist - קורס קידום אתרים - בניית אתרים